Artykuły
Specjaliści z holistycznym podejściem, których warto śledzić w 2023

Specjaliści z holistycznym podejściem, których warto śledzić w 2023

W dobie przesytu informacji ciężko czasem wybrać dobre źródło informacji. Dlatego stworzyłam listę specjalistów z holistycznym podejściem, których warto poznać.

Lista została stworzona alfabetycznie. Poznajcie twórców, którzy mają holistyczne podejście do zdrowia człowieka i których warto śledzić nie tylko w 2023.

1. Ludmiła Gumula

Ludmiła Gumula

Ludmiła Gumula prowadzi bloga o nazwie regeneruj się. Jest mistrzem w pisaniu trudnych rzeczy w przystępny sposób. Wszystkie treści otulone są piękną grafiką. Jeśli pragniesz podnieść swój potencjał energetyczny i odkryć jak stosować jedzenie terapeutyczne, by się wzmacniać? Chcesz wiedzieć, jak zaradzić wypaleniu zawodowemu? Chcesz wreszcie jasności w temacie co jest zdrowe, a co nie jest, w naszej strefie klimatycznej i jaka dieta jest dla Ciebie optymalna? To koniecznie zacznij zajrzyj do Ludmiły na bloga REGENERUJ SIĘ bądź fanpage na Facebooku.

2. Monika Grobelna

Monika jest naturoterapeutą, specjalistą medycyny chińskiej oraz dyplomowanym terapeutą konopnym. Prowadzi swój gabinet, gdzie holistycznym podejściem pomaga swoim pacjentom. W chwilach wolnych dzieli się ogromną wiedzą na Facebooku. Prowadzi stronę DobroHerba Med, gdzie w humorystyczny sposób przekazuje wiedzę. Warto śledzić Monikę, ponieważ jej posty na Facebooku są bardzo wartościowe, a zarazem merytoryczne i dodatkowo zrymowane.

3. Elżbieta Kasztelaniec

Koneser zdrowia to nazwa bloga, który prowadzi Elżbieta Kasztelaniec. Elżbieta udziela porad żywieniowych na podstawie zasady Profilaktycznej i Leczniczej Dietetyki Medycyny Chińskiej dla dzieci i dorosłych w różnych stanach chorobowych począwszy od przeziębień, poprzez choroby skóry do wielu chorób przewlekłych. Kuracje przeprowadza z holistycznym podejściem. Traktując element diety jako najważniejszy czynnik, a w razie potrzeby wspiera suplementacją, masażem bańkami czy akupunkturą ucha. Prowadzi kursy na temat zdrowego odżywiania na podstawie zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Bardzo cenię sobie grupę na Facebooku, którą prowadzi Elżbieta.

4. Anna Krasucka

Anna jest mentorką zdrowia i dietetykiem leczniczym wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Uznaną w 2021 r. przez Twój STYL za jedną z pięciu liderek zdrowego stylu życia wartych naśladowania. Stworzyła Akademię PIĘĆ SMAKÓW, w ramach której inspiruje, edukuje i motywuje do naturalnego dbania o zdrowie prostymi metodami.

5. Piotr Łysoniewski

Piotr to niezwykle wszechstronny specjalista, którego dziedziną są naturoterapia, psychodietetyka, medycyna chińska, aromaterapia, muzykoterapia i hirudoterapia. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na aspekt holistycznego podejścia do pacjenta, gdyż uważa, że zdrowienie odbywa się równocześnie na poziomie ciała, umysłu i ducha. Piotr łączy wiedzę pochodzącą zarówno ze źródeł zachodnich, jak i wschodnich.

Nie sposób nie podziwiać jego działań, które są pełne pasji i zaangażowania. Szczególnie zachwycają mnie jego przepisy kulinarne, w których Piotr wykorzystuje niesamowitą kreatywność i umiejętności łączenia składników. Zapraszam do odwiedzenia jego strony Taijitu, na której można poznać więcej informacji na temat jego osoby oraz zapoznać się z jego przepisami i poradami z zakresu zdrowia i odżywiania.

6. Bartłomiej Pawlaczyk

W 2016 roku na kursie doradztwa żywieniowego poznałam Bartłomieja. Bartek jest trenerem oddechu, odżywiania i zdrowia. Posiada ogromną wiedze z zakresu żywienia. Działa na obszarze województwa dolnośląskiego. Prowadzi warsztaty oddechowe oraz sezonowo – warsztaty z pieczenia chleba żytniego na zakwasie. Więcej informacji o działalności Bartłomieja znajdziecie na jego stronie zdrowe oddychanie, albo w wywiadzie co ma wspólnego oddech z jelitami —> https://www.odjelitdoszczescia.pl/o-jelitach-i-oddechu-wywiad-z-ekspertem/

7. Michał Richter

Ponadto warto wspomnieć o Michale, który mimo wykształcenia lekarskiego zdecydował się na zawodowe zajmowanie się akupunkturą i medycyną chińską. Na swoim kanale (shifen_richter) na YouTubie, tłumaczy zawiłości ludzkiego organizmu, przyczyny choroby i niejednokrotnie przedstawia proste rozwiązania problemów ze zdrowiem. Doceniam jego filmy za ich wysoką jakość merytoryczną oraz klarowny przekaz, który jest dostępny dla osób o różnym poziomie wiedzy medycznej. Zachęcam do obejrzenia i samodzielnego ocenienia. Link do przykładowego filmu z kanału: Jak naturalnie leczyć infekcję wirusową?

8. Edyta Skorupska

Ze swoim klientkami spotyka się na sesjach on-line, organizuje warsztaty, wyjazdy w góry oraz konferencje dla kobiet. Ponadto wierzy w holistyczne podejście do zdrowia oraz w  to, że masz w sobie siłę, aby wejść na ścieżkę zmiany bez względu na wiek i miejsce, w którym utknęłaś/utknąłeś.

Edyta pomaga kobietom z sukcesem zmieniać nawyki żywieniowe. Jest psychodietetykiem, coachem zdrowia, dietetykiem TMC oraz instruktorem slow joggingu. Prowadzi we Wrocławiu sezonową szkolę gotowania. Zasiada za sterami bloga Przy zielonym stole. Ze swoim klientkami spotyka się na sesjach on-line, organizuje warsztaty, wyjazdy w góry oraz konferencje dla kobiet. Ponadto wierzy w holistyczne podejście do zdrowia oraz w to, że masz w sobie siłę, aby wejść na ścieżkę zmiany bez względu na wiek i miejsce, w którym utknęłaś/utknąłeś.

Zobacz wypowiedzi: Piotra, Edyty, Elżbiety oraz Bartłomieja w wywiedzie łączony: Co jest kluczowe w zmianie nawyku żywieniowego

Podsumowanie:

Tak oto przedstawia się moja lista osób, których cenię i podziwiam. Uważam, że warto śledzić ich w sieci, gdyż każdy z nich wyznaje holistyczne podejście do zdrowia, które jest kluczowe w leczeniu.

Czy Twoim zdaniem ktoś jeszcze powinien znaleźć się na tej liście? Daj znać!

Loading

Please follow and like us:
fb-share-icon
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial